A Mi túléltük című írás visszavisz 1945-be, egy vidéki városba. Itt él egy nyolcéves kisfiú, Gabi, aki a családjával együtt csodálatos módon életben maradt egy ausztriai deportálás után. A gyerek rácsodálkozik az őt körülvevő világra és megpróbálja megérteni mindazt, amit a felnőttek sem értenek. Tiszta gyermeki gondolkodásán, természetes logikáján, és a vele történő eseményeken keresztül láthatjuk a visszatért zsidókat és közömbös vagy ellenséges környezetüket. A felnőttek félig-meddig titokként kezelik a megtörtént borzalmas eseményeket. Természetesen ez szinte lehetetlen, ám a kisfiú a töredék információkból is kialakítja a saját világképét.
A Hajótöröttek zsidó szereplői az ötvenes évek közepén együtt dolgoznak egy edényboltban. December 24-e van, az emberek karácsonyra készülnek, megrohanják az üzletet, hogy ajándékokat vásároljanak. A fárasztó nap után az író követi az asszonyokat otthonukba, és megismerhetjük különböző, de jellegzetesen zsidó történetüket. Weisz néniét, az üzlet korábbi tulajdonosáét, aki minden hozzátartozóját elvesztette már, Klári néniét, a kikeresztelkedett asszonyét, aki keresztény menyéhez és családjának szokásaihoz próbál alkalmazkodni, Lőwynéét, aki öreg édesanyjával él, és Magdiét, akit szerető férj vár társbérleti szobájában.
Az Emléktúra emlékekkel a nyolcvanas évek elején játszódik. Egy középkorú házaspár Csehszlovákia egyik szép vidékére, egy hegyi tó mellé utazik. Az asszony gyerekkorában, 1945 januárjában néhány hétig már volt itt. Ellenállhatatlan vágyat érzett arra, hogy újból láthassa ezt a helyet, és megmutathassa férjének is. A novella az utazásnak és a hely szelleme által felidézett emlékeknek a leírása.
Az
Eszti babája
egy villanás a pesti gettó életéből.
Újból egy gyerek szemével látjuk az eseményeket.
A történet tragikuma a szinte érzelemmentes előadásból bontakozik ki előttünk.
2010 áprilisában Szöllős Vera
felolvasta az Eszti babája c. novellát
az izraeli rádió magyar nyelvű adásában.
Az Evolúció című írás egy karrier története. A hetvenes években vagyunk, egy főiskola esti tagozatán, ahol két lány közös tanulásba kezd. Egyikük nagy erővel veti bele magát a mozgalmi életbe. A kommunista rendszerben folyó élet lépésről-lépésre válik érzékelhetővé. Ez segít megértetni a diktatúra abszurd logikáját azokkal is, akik nem éltek ebben a rendszerben.
Az Asszonyok című írás egy irodában dolgozó fiatal nők mindennapi életén keresztül nyújt bepillantást a korai hatvanas évek magyar valóságába.